środa, 2 listopada 2011

Anielsko ;)

"Nieziemska" Cynthia Hand

Tytuł: Nieziemska
Autor: Cynthia Hand
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 400


Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów.
Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem.
Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.
Tylko po co?
Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...
Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?

Anielska książka, która posiada ciekawą historię, którą rozgryza się do końca, bo nie wszystko wiadomo tak na 100%. Podoba mi się ukazanie tu aniołów i ich zadań do wykonania. Nie potrafię do końca sprecyzować, dlaczego mi się podobała, ale seria jest niezwykle ciekawa i mam nadzieję, że będzie taka cała. Moim ulubionym gatunkiem ksiązek jest właśnie fantastyka, może dlatego, że mogę się w niej zatopić i zapomnieć o całym świecie, wyobrażać sobie i marzyć.
Ta książka mi to daje. Jest po prostu nieziemska.

Ocena: 9/10


 "Blask" Alexandra Adornetto

Tytuł: Blask
Autor: Alexandra Adornetto
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 450
Cena z okładki: 39,90

Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel - wojownik, Ivy - uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także - co najtrudniejsze - anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi...
I wtedy Bethany poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia.
Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?


To jest coś. Naprawdę coś. Nawet nie wiem, jak mam opisać tą książkę. Pewnie dlatego, że po jej przeczytaniu stać mnie było tylko na słabe "łoł". Jeśli się wczytasz, to nie można się już oderwać. Każdą wolną chwilę przeznaczasz na lekturę tej książki. Takie jak tą, aż chce się czytać i po nie sięgać. Ciągłe zwroty akcji i niesamowite zakończenie, po którym chce się więcej i więcej. I marzy się po niej: "ja też bym tak chciała": miłość jak z bajki, przygody oraz bohaterowie nie z tego świata. Tego szukam w takich książkach i w tej znalazłam absolutnie wszystko, czego chciałam.
Kiedy kolejna część? ;)

Ocena: 9/10


 "Anioł" Dorotea de Spirito

Tytuł: Anioł
Autor: Dorotea de Spirito
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 304

Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem w powieści napisanej przez siedemnastolatkę.
Najbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha.
Kiedy się zakochała, musiała zacząć się bać…
Zabytkowe mury Viterbo kryją tajemnicę: istnienie aniołów – pięknych jasnowłosych istot, które od wieków żyją wśród śmiertelnych mieszkańców miasta.
Siedemnastoletnia Vittoria jest inna: nie ma skrzydeł i czuje się obca nawet we własnej rodzinie. Wciąż zadaje sobie pytanie, do którego świata należy, choć jej życie płynie na pozór zwyczajnie, wypełnione szkołą, przyjaciółmi i kłótniami z siostrą.
Ale kiedy do miasta przyjeżdża Guglielmo, tajemniczy chłopak o magnetycznych oczach, Vittoria odkrywa, że miłość, o której tak marzyła, może okazać się najgorszym z demonów…
Miłość jest Demonem.


Gdy już sięgniesz po tą książkę, zostaniesz w nią wciągnięty jak w czarną dziurę. Dzięki krótkim rozdziałom czyta się ją szybko i bradzo dobrze. Już po pierwszych rozdziałach można zauważyć, że pisała ją naprawdę młoda osoba. Nieczęsto się też zdarza, żeby dorośli autorzy używali cudownych, chwytających za serce określeń. A w tej książce tak jest, a przecież napisała ją zaledwie siedemnastoletnia dziewczyna. W każdym zdaniu można doszukać sie prawdziwej głębi i wielu emocji wlanych w słowa. Mimo, iż spotykamy się z wieloma książkami, gdzie tematem przewodnim są anioły, ta jest wyrzucona ponad te inne. Jako jedna z nielicznych trafiła do mojego wnętrza i napewno zostanie tam na długi czas.

Ocena: 8/10


 "Tożsamość anioła" L.H. Zelman

Tytuł: Tożsamość anioła
Autor: L.H. Zelman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 328
Cena z okładki: 31,90

Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek...
Czy w to uwierzysz?
Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem...
Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość?
Jak wiele można poświęcić dla miłości?

Książka w sumie "ogarnięta". Fajnie przemyślany wątek anielski. Znajdują się w niej dziwne przeskoki czasowe w akcji, ale to nie zraża czytania. Nie do końca zrozumiałam przemianę głównej bohaterki, ale ostatecznie i tak można bez problemów przeczytać tą książkę. Zakonczenie nie do końca szczęśliwe, dlatego czekam na kolejne tomy, aby zobaczyć, jak potoczy się sytacja w kolejnej części i jaki obrót wezmą rozpoczęte sprawy.

Ocena: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz