środa, 9 listopada 2011

Fantastyki ciąg dalszy ;)

"Błękitnokrwiści. Zbłąkany anioł. Krwawe walentynki" Melissa de la Cruz

Tytuł: Zbłąkany anioł. Krwawe walentynki
Autor: Melissa de la Cruz
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 420
Cena z okładki: 39,90

Zbłąkany anioł
Marzenia Schuyler nareszcie się spełniły: jest bezpieczna, u boku ukochanego, który chce jej pomóc w wypełnieniu ostatniej woli Lawrence'a Van Alena... Ale gościnne schronienie okazuje się złotą klatką. Jack i Schuyler muszą znowu uciekać. Lawirując pomiędzy venatorami hrabiny, a nasłanymi przez Mimi najemnikami, znajdują nieoczekiwanego sprzymierzeńca - ale także natrafiają na ślad czegoś całkowicie nowego. Co oznacza tajemniczy symbol? Tymczasem w Nowym Jorku Mimi, nowa Regentka, nie ma czasu, by poświęcić się wyłącznie zemście. Po jednej z licznych imprez znika wampirza nastolatka, a w Internecie pojawia się dziwne nagranie z pogróżkami. Porywacze zapowiadają unicestwienie wampirzycy. Tocząca rozpaczliwy wyścig z czasem, Mimi musi odłożyć na bok swoją dumę i poprosić o pomoc ostatnią osobę, na której towarzystwo miałaby ochotę. Ale na ile może jej się przydać Oliver, zwyczajny archiwista w Repozytorium? Czy za porwaniem stoją znowu srebrnokrwiści? A może w grze pojawiła się nowa, tajemnicza i nieprzewidywalna siła?

Krwawe walentynki 
Piękne, bogate, nieśmiertelne... Ale choć żyją setki i tysiące lat, choć mają moc i potęgę, o której nie mogą marzyć zwykli śmiertelnicy, one również są bezsilne wobec pragnień serca. Nawet eony doświadczeń nie chronią wampirów przed popełnianiem błędów - a gdy w grę wchodzi namiętność, tęsknota, miłość, nieśmiertelni potrafią cierpieć bardziej niż ludzie... Trzy opowieści o miłości nieśmiertelnych - uczuciu, które niektórych wiedzie prostą ścieżką ku potępieniu. W rolach głównych: Schuyler i Jack, Allegra i Bendix oraz Oliver w towarzystwie tajemniczej Freyi.

Książka jest podzielona na dwie części, a każda z nich na jeszcze kolejne. Wolałabym, jakby się przeplatały ze sobą rozdziałami, ale i tak nie mogę narzekać, bo tak jak poprzednie części czyta się zaskakująco łatwo. Poznajemy dalsze losy ulubionych bohaterów, które od pierwszej części zrobiły obrót o 360 stopni. Bardzo ciekawi mnie następna część i mam nadzieję, że zadowoli mnie jak te dotychczas wydane.

Ocena: 8/10


"Żądza krwi" Alyxandra Harvey

Tytuł: Żądza krwi
Autor: Alyxandra Harvey
Wydawnictwo: Akapit Press
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 304

Hunter Wild, najlepsza uczennica ostatniej klasy Akademii Helios-Ra, otrzymuje zaproszenie na tajną koronację Heleny Drake. Wtedy po raz pierwszy dostrzega różnicę między wampirami, na które trzeba polować, i tymi, które są przyjaciółmi... a może nawet kimś więcej.
Tymczasem studenci Akademii zaczynają padać ofiarą tajemniczej choroby. Hunter, zdumiona, odkrywa, że tylko oszałamiająco przystojny Quin Drake może jej pomóc ocalić - wrogą mu - Akademię. 
Kto powiedział, że w ostatniej klasie będzie łatwo?
Czy Quin Drake zdąży ocalić Akademię?

To trzecia część z serii o rodzie Drake'ów - wampirów. Nie narzekałam na tą książkę, czytało sie dobrze i bardzo płynnie. Szkoda, że od pierwszej części historia nie jest prowadzona z punktu widzenia Solange, ale tak czy inaczej, podobało mi się. Od samego początku wiadomo kto z kim będzie, ale i tak sie fajnie czytało, bo charaktery głównych bohaterów były bardzo zadziorne. Zarówno Hunter, łowczyni wampirów, jak i Quinn mają wyraźne usposobienie i na początku ciągle sobie "dogryzają". Te ich kłótnie bardzo ubarwiły książkę.
Teraz zastanawiam się, który z braci Drake będzie bohaterem następnej części.

Ocena: 7/10

1 komentarz: