poniedziałek, 14 listopada 2011

Gorączka - Amy Meredith

Tytuł: Gorączka
Tytuł oryginalny: Fever
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 208
Cena z okładki: 29,80 zł

W Deepdene wybucha epidemia tajemniczej choroby i miasto zostaje objęte kwarantanną. Eve i Luke podejrzewają, że zarazę przywiózł ich nauczyciel, który właśnie wrócił z Egiptu. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu. I między nimi naprawdę zaczyna iskrzyć.
Ale nagle w mieście zaczynają znikać ludzie. Dla Evie jest jasne, że to sprawka demona. Musi po raz kolejny stawić czoła złu, które zagraża jej bliskim. Mieszkańcy są odcięci od świata, a demon może przybierać postać każdego z nich...

Książka mała objętością, ale nie tak mała zawartością. Bardzo przyjemnie sie czyta, nie ma w niej zbędnych opisów, a dla tych którzy mieli dłuższą przerwę między drugą a trzecią częścią znajdują się w niej niedługie i zwięzłe przypomnienia wcześniejszych historii. Najbardziej "śmieszyło" mnie to, że główni bohaterowie mają się ku sobie, a każde boi się wykonać pierwszy krok. W tej części zwaitał ciekawy demon, który "jest wszędzie a nikt go nie dostrzega". Przez prolog bardzo łatwo domyślić się co będzie dalej, co niektórym może to popsuć czytanie. Ogólnie książka dobra i mozna ją szczerze polecić.

Ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz