piątek, 28 października 2011

Nadrabianie zaległości

"Wampiry z Morganville. Księga 5. Miasto Widmo" Rachel Caine

Tytuł: Miasto Widmo
Autor: Rachel Caine
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 400
Cena z okładki: 37 zł

Morganville ogarnia tajemnicze szaleństwo. Tylko śmiertelna siedemnastolatka może znów uczynić miasto bezpiecznym – dla ludzi i wampirów...

Claire wróciła do Morganville, lecz złamała obowiązujące tu prawo. Musi ponieść karę i na rozkaz nieśmiertelnej królowej miasta przeprowadzić ryzykowny eksperyment. Jego skutek okaże się fatalny: śmiertelni i nieśmiertelni mieszkańcy zaczynają tracić pamięć i zmieniają się w istoty, których lepiej nie spotkać po zmroku. Claire musi działać szybko - zanim zapomni, że musi uratować Morganville i siebie samą...To już kolejna książka ze słynnej serii "Wampiry z Morganville". Po 4 poprzednich księgach zastanawiałm się, czego mogę się po niej spodziewać. Myślałam o starych wrogach, których już w sumie zlikwidowano. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Troszkę inaczej, ale równie ciekawie napisana nowa historia, która wciąga tak samo jak te poprzedzające ją. Gdy doszłam już do końca książki zastanawiałam się: "To już?". I niestety to było to "już". A ja z niecierpliwością czekam, kiedy w moje ręce wpadnie kolejna część i ciągle będę się zastanawiać, czym tym razem zaskoczy nas autorka.

Ocena: 5,8/6


"Strzała Kusziela" Jacqueline Carey

Tytuł: Strzała Kusziela
Autor: Jacqueline Carey
Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2001
Liczba stron: 688
Cena z okładki: 35 zł

Terre d'Ange to kraj niedościgłego piękna i wdzięku. Legenda mówi, że odkryli go aniołowie i ujęci jego urodą, dali początek ludowi, który żyje według prostej zasady: Kochaj tak, jak wola twoja.

Fedra nó Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kushiela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

Fedra odbiera wszechstronne wykształcenie i opanowuje sztuki alkowy, ale przede wszystkim uczy się obserwowania, zapamiętywania i analizowania. Będąc niezrównaną kurtyzaną, jest również utalentowanym szpiegiem. Odkrywa spisek, który może wstrząsnąć posadami jej ojczyzny. Zdrada wytycza jej drogę, a miłość i honor każą jej na nią wstąpić. Kolejne wypadki doprowadzają ją na skraj rozpaczy... a nawet dalej. Pełen nienawiści przyjaciel, kochający wróg, umiłowany zabójca - w tym świecie wszyscy mogą nosić tę samą olśniewającą maskę, w tym świecie Fedra będzie mieć wyłącznie jedną szansę, żeby ocalić to wszystko, co jest jej drogie.


Niesamowita książka, bardzo przemyślana, a historia wciąga jak nigdy. Wszystko w niej jest dopracowane w najdrobniejszym calu: bohaterowie, relacje między nimi, oraz wydarzenia, które są bardzo skomplikowanie ze sobą powiązane. Należy na początku bardzo dobrze się wczytać, ale później jest już z górki.
Bardzo polecam tym, którzy mają duże wymagania.


Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz