czwartek, 15 września 2011

"Pamiętniki Wampirów" - L.J. Smith

Tytuł: Pamiętniki Wampirów: Księga 1
Autor: Lisa Jane Smith
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 512
Cena z okładki: 37,80

Długo polowałam na tą serię i kiedy wreszcie mi się udało czytałam ją z zapartym tchem. A wszystko zaczęło się od serialu, który tak mi się spodobał, że oglądam juz drugą serię w internecie.

I po przeczytaniu pierwszej księgi i oglądnięciu pierwszego sezonu serialu muszę stwierdzić, że serial zdecydowanie bardziej mi się podoba. Scenariusz zawiera (przynajmniej według mnie) dużo lepsze wątki, niż historia ujęta w książce. Jednak zarówno książka jak i film sprawiają, że czytelnik chce wiedzieć co wydarzy się w kolejnym odcinku, tudzież rozdziale. Historia książkowa jest bardziej "wymyślna", natomiast to, co w serialu jest utrzymane w umiarze fantastycznym, którego nie jest ani za dużo, ani za mało.

Mimo, iż moim zdaniem serial jest fajniejszy, nie mam nic do zarzucenia książce. Nawet pomimo tego "Pamiętniki wampirów" są jedną z moich ulubionych serii książkowych.

Ocena: 5,5/6 Tytuł: Pamiętniki Wampirów: Księga 2
Autor: Lisa Jane Smith
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 560
Cena z okładki: 37,80

Księga druga, równie fajna jak pierwsza, choć w tej było zbyt mało Stefana. Pojawia się on tylko na początku i niekiedy w późniejszych momentach. Trudno zrozumieć Damona, a jeszcze trudniej Elenę oraz jej zachowanie i wybory, których dokonuje. Zakończenie pozostawia niedosyt dla czytelnika, ale dzięki temu większość sięgnie po kolejne części. Tą częścią się nie zawiodłam, mam nadzieję, że kolejną również. 

Ocena: 5,5/6 

2 komentarze:

  1. Do przeczytania została mi ostatnia część, ale boje się, że autorka spaprała zakończenie ;d

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się serial jest o niebo lepszy. W książce jest za dużo "niezwykłych" motywów, a co książka to ich więcej.

    OdpowiedzUsuń