piątek, 28 października 2011

Zaległości ciąg dalszy ;)

"Mroczny Książę" Christine Feehan

Tytuł: Mroczny Książę
Autor: Christine Feehan
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 352
Cena z okładki: 34,80 zł

Raven, młoda Amerykanka o parapsychicznych zdolnościach, ucieka na koniec świata - przed niechęcią i uprzedzeniami. W mrocznych Karpatach spotyka Mikhaila, księcia Karpatian - ginącej pradawnej rasy. Tylko Raven może ocalić go przed nim samym i rozświetlić noc spowijającą jego duszę. Tylko Mikhail może uleczyć jej rany i obdarzyć wieczną miłością. Łączy ich wyrok przeznaczenia i potęga uczucia. Lecz przeciwko sobie mają tych, w których budzą lęk i nienawiść. Którzy nie spoczną, póki Karpatianie nie znikną ze świata śmiertelników...

Bardzo ciekawie wykreowany świat wampirów, chociaż nie dowiadujemy się zbyt dużo o ich historii i początkach. Głównie opiera się na łączeniu Karpatian w pary, co w pewnym momencie robi się nudne. Niezbyt dużo momentów akcji, za to dużo "scen" seksu, który w sumie za każdym razem opisywany jest w ten sam sposób, co doprowadziło do takiej monotonności w książce.
Wybór, czy ją przeczytać zostawiam wam.

Ocena: 3/10"Mroczne Pożądanie" Christine Feehan

Tytuł: Mroczne pożądanie
Autor: Christine Feehan
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 360
Cena z okładki:  35,80 zł


Byli władcami mroku i przez całą wieczność poszukiwali pań światła…

Nieznajomy bez słów wzywał ją zza mórz, szepcząc o wiecznej męce, o nienasyconym głodzie, o niebezpiecznych żądzach. Shea O’Halloran, lekarka z Ameryki, w niepojęty sposób wyczuwała jego cierpienie, rozumiała dręczącą go samotność. Coś przyciągnęło ją w odległe Karpaty, gdzie spotkała niezwykłego mężczyznę. I w jego płonących oczach rozpoznała nieznajomego, który już zdążył stać się częścią jej samej. Lecz czy pisane jej jest zostać jego uzdrowicielką, czy… ofiarą?Ciężko było mi przez nią przebrnąć. Z odległości czasu nie widzę w niej nic ciekawego. Ani tam żadnej akcji (a jak już jest to bardzo, bardzo krótka), ani ciekawej historii. Jedyne co się wniej znajduje to leczenie chorego, i na każdej stronie podteksty seksualne. Miejscami książka jak dla seksomaniaków. Wszystko pisane podobnie jak wcześniejsza część: bardzo podobne opisy, zauważyć też można takie same opisanie doskonałości charakterów (bo postacie są tu doskonałe).
Trudno przeczytać, a na półce leży kolejna część, którą trzeba przeczytać, a której czytanie odkładam w czasie jak najbardziej się da.


Ocena: 3/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz