sobota, 20 lipca 2013

Tak blisko - Tammara Webber

Tytuł: Tak blisko
Tytuł oryginalny: Easy
Autor: Tammara Webber
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 336
Cena z okładki: 32,90


Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Kennedy zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.
 Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, który wydaje się być przypadkiem we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Jednak Lucas, jej wybawca, nie spuszcza z niej oka. Jacqueline nie wie, czego może się spodziewać po skrytym mężczyźnie, który całe zajęcia spędza gapiąc się na jej plecy i szkicując w notatniku.
 Kiedy okazuje się, że Buck nadal prześladuje Jacqueline, ta ma do wyboru: pozostać ofiarą albo nauczyć się bronić. Luke wydaje się być rycerzem na białym koniu, ale i on ma swoje tajemnice.Jacqueline to studentka muzyki, którą po trzech latach związku rzuca chłopak Kennedy, a za wytłumaczenie podaje… potrzebę wyszalenia się i korzystania z młodości. Dziewczyna załamuje się, bo dla niego poszła na tą, a nie inną uczelnie, dla niego wybrała dodatkowo ekonomię, jego znała od dobrych kilku lat, a w jej rozumowaniu rzucił ją po to, aby pieprzyć inne dziewczyny. Przyjaciółka Erin doradza jej, by o nim zapomniała i zajęła się kimś innym: coś w stylu „klin klinem”. Gdy podczas imprezy halloweenowej rywal jej byłego chłopaka Buck próbuje ją zgwałcić, ratuje ją nieznajomy chłopak, staje się on obiektem jej zainteresowania. Lucas to chłopak zamknięty ale też taki, na którego zwraca uwagę wiele dziewczyn. Jacqueline orientuje się, że jest on tym chłopakiem który całe zajęcia jest skupiony na swoim notatniku, w którym zawzięcie rysuje. Dziewczyna jest nim zaintrygowana, ale nie wie, że oprócz duszy artysty posiada tez inną stronę. Nie jest on jedynym, który pojawia się w jej życiu. Nawiązuje również znajomość mailową z tutorem ekonomii Landonem, który również często zajmuje jej myśli. Jacqueline musi poradzić sobie z nimi wszystkimi: Kennedym, który twierdzi, że nadal coś do niej czuje; Buckiem, który nie daje za wygraną; Lucasem, do którego zaczyna czuć coś więcej i Landonem, z którym z każdym kolejnym mailem coraz lepiej się dogaduje.
Jednak niespodziewanie odkryta tajemnica może zmienić bardzo wiele. Wszystko co dotychczas ułożone może runąć i nic nie będzie już proste.
Jest to opowieść o życiu nastolatków, a nie jest ono usłane różami.
O stracie.
O zaufaniu.
O wierze w drugiego człowieka.
O dokonywaniu dobrych wyborów.
O pokonywaniu strachu.
O kłodach rzucanych pod nogi na drodze do szczęścia.
O mocy przyjaźni.
O demonach przeszłości.
O tajemnicach, które mogą zniszczyć wszystko.
O prawdziwej miłości, która przetrwa wiele prób.
O życiu.
Po prostu o życiu.


Ocena: 10/10


„Miłość nie jest brakiem logiki. Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną. Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się w kontury serca.” 


________________________________________
Oj, moje problemy z dostępem do sieci chyba się nie skończą zbyt szybko, ale troszkę internetu udało mi się złapać ;) mam nadzieję, że jeszcze chwilkę będzie działał. Oby.

A oprócz tego, polecam do obejrzenia film "Pół na pół" - bardzo poruszający dramat. Opowiada historię Adama (w tej roli Joseph Gordon-Levitt), którego życie wywraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się, że choruje na raka. A co dalej to przekonajcie się sami ;)
Więcej o filmie TUTAJ


1 komentarz:

  1. "Tak blisko" to jedna z moich ulubionych książek :) Jest naprawdę świetna.

    Zapraszam do mnie ;) westieheart.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń