sobota, 6 sierpnia 2011

Gone / Pocałunek o północy


"Gone. Zniknęli. Faza czwarta. Plaga" Michael Grant

Wreszcie uporałam się z tą książką, a to graniczyło z cudem.
Okropne. Przeczytałam do końca, bo nigdy nie zostawiam nieskończonych książek. Osobiście skończyłabym tą serię po trzeciej części, gdzie zamieściłabym cudowne szczęśliwe zakończenie. Kontynuowanie jej jest dla mnie głupotą. Ciągle to samo, jakieś niestworzone potworki, które w każdej częsci jakimś "niewyjaśnionym" zbiegiem okoliczności giną. Nie ma juz nic zaskakującego w nich. Nie wiem czy sięgnę po kolejną część skoro tej nie mogłam przetrawić do końca.


"Pocałunek o północy" Lara Adrian
Tą skończyłam dopiero co. Mam o niej lepsze zdanie niż o "Gone".
Książka nawet nie taka zła. Coś konkretniejszego zaczyna się dziać dopiero wtedy, gdy Gabrielle odkrywa tajemnicę Lucana, czyli... gdzieś po 150 stronach. Zirytowało mnie początkowe zachowanie bohaterki, która daje się uwieść nieznajomemu jej na początku mężczyźnie. Ale jak zwykle wszystko ma potem swoje wytłumaczenie. Książka powinna mieć w sobie więcej akcji, zaskakujących momentów, zwrotów akcji i powinna utrzymywać czytelnika w większym napięciu. A tu wszystko jest takie trochę pospolite. Autorce zdecydowanie najlepiej wyszły opisy gorących nocy, a akcja była traktowana jako niezbyt ważna - takie jest moje zdanie.
Ogólnie historia dobra, więc na pewno sięgnę po kolejną część.
_______________________________________________


A co ciekawego w moim zwykłym życiu? W sumie to bez zmian.
Zdałam sobie sprawę że rok to bardzo długo, że minie rok aż znów zobaczę Marcina, a to przecież tak strasznie długo. Jak o tym pomyślę, to łzy cisną mi się do oczu. Niby to były tylko 2 tygodnie, ale przez ten czas bardzo się do siebie zbliżyliśmy i zżyliśmy się. Zawsze zostają telefony.
 Na razie pocieszam się tym, że za  tydzień przyjedzie Damian, więc humor mi się trochę poprawi. Będę już odliczać dni.Buziaki ;*

1 komentarz:

  1. Mam tylko pierwszy tom Gone. Nadal stoi na półce niedoczytany ;)

    OdpowiedzUsuń