wtorek, 11 czerwca 2013

Dziewięć żyć Chloe King: Upadła - Liz Braswell

Tytuł: Dziewięć żyć Chloe King: Upadła
Tytuł oryginalny: Nine Lives of Chloe King: The Fallen
Autor: Liz Braswell
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 300
Cena z okładki: 34,90


Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Jednak w dniu jej 16 urodzin dzieje się coś naprawdę dziwnego: Chloe spada z wysokiej wieży w Los Angeles. Powinna umrzeć ale... nie umiera. Powoli odkrywa prawdę o sobie, o swojej rasie. Nie wie, kim naprawdę jest ani kim był jej ojciec... kto jest jej przyjacielem, a kto chce ją dopaść. Jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą...?


Naprawdę nie wiem kto nazwał tą książkę bestsellerem, bo w moim przekonaniu nie ma ona w sobie nic bestsellerowego. Jest sobie Chloe. Spada z wieży. Żyje, ale nie powinna. Robi się napalona na każdego faceta. Żadnych brawurowych akcji na końcu książki - dowiadujemy się tylko kto jest po czyjej stronie, a to i tak wygląda jakby miało się zmienić jeszcze kilka razy. Skojarzyłam ją sobie ze zbyt długim wstępem do jakiejś serii, która w cale nie musi być taka wspaniała.
Nic zaskakującego. Nic wciągającego. Nieliczny plus za to, że czyta się lekko i szybko, nadaje się do zabicia czasu przed pójściem do biblioteki lub księgarni po coś o wiele lepszego, co zasługuje na miano bestsellera.

Ocena: 3/10

__________________________________________________

Oj, długo mnie nie było, długo. Ale takie życie, co zrobić. Szkoła się kończy, trzeba pracować na pasek na świadectwo, więc czasu nie ma. Mam nadzieję, że jak już trochę się "ogarnę" to będę tu zaglądać częściej.
Ostatnimi czasy opuściła mnie wena twórcza (to pewnie przez chorobę), nie mam na nic ochoty, ciągle jestem na "nie". Trzeba wziąć się w garść i coś z tym zrobić, nie ma innego wyjścia.
Tak więc, wracamy do żywych, oby na dłużej :)


A na koniec przepiękna piosenka, w której zakochałam się po obejrzeniu filmu October Baby.

Film o życiu, o tym, że czasem go nie doceniamy, a powinniśmy. Polecam :)
A tutaj dokładniej o nim: October Baby

2 komentarze:

  1. Tej książce brakuje tego "coś".Czyta się ją przyjemnie i szybko ale fabuła nie zaskakuje i nie powala na kolana.

    http://czytamtocodobre.blox.pl/2013/07/Dziewie-y-Chloe-King-Liz-Braswell.html

    OdpowiedzUsuń