niedziela, 13 maja 2012

Spętani przez bogów - Josephine AngeliniTytuł: Spętani przez bogów
Tytuł oryginalny: Starcrossed
Autor: Josephine Angelini
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 400
Cena z okładki: 37,80 zł


Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
 A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?
Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty.Już od samego początku, od pierwszych rozdziałów wiedziałam, że ta książka to będzie coś niesamowitego. I miałam rację do samego końca. Napisana prostym językiem, dzięki któremu czyta się ją jednym tchem i bardzo trudno się od niej oderwać. Widać, że historia jest bardzo przemyślana i dopracowana w każdym calu.
Helena to bardzo ciekawa postać, zdecydowana w każdym swoim działaniu i która nie odpuszcza lekko. Myślę, że wiele czytelniczek czytając tą książkę będzie skrycie marzyło, aby być taka jak główna bohaterka, żeby jej również trafiła się taka niesamowita historia, która odmienie całe dotychczasowe życie. Również cała rodzina Delosów jest bardzo intrygująca. Mnie zaciekawiły dwie postaci, mianowicie Hektora i Jazona. Pierwszy uparty, dumny i można odnieść wrażenie, że również zgryźliwy, a drugi opiekuńczy, trochę tajemniczy i uwielbiający kłótnie z Claire - przyjaciółką Heleny. No i oczywiście Lucas - urzekający, przystojny i bardzo troskliwy. Wiele dziewczyn na pewno marzy o kimś takim u swego boku.
Książka trafia do moich ulubionych, gdyż historia mnie zaciekawiła jak nieliczne które czytałam. Z niecierpliwością czekam na kolejną część, bo nie wszystkie tajemnice zostały odkryte.
Polecam ;)


Ocena: 10/10


„Czy to ma znaczenie, co ktokolwiek z nas czuje? - mruknął pod nosem. - Jeśli połączę się z Heleną, znowu wybuchnie wojna. I żadne pragnienia tego nie zmienią.”

1 komentarz: