poniedziałek, 14 maja 2012

Ostatni Skok - Ally Carter

Tytuł: Ostatni skok
Tytuł oryginalny: Heist Society
Autor: Ally Carter
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 288
Cena z okładki: 34,80 zł

Kiedy Katarina miała trzy lata, rodzice zabrali ją do Luwru… na rekonesans. W siódme urodziny pojechała z wujkiem do Austrii… wykraść klejnoty koronne. Kiedy skończyła piętnaście lat zaplanowała swój własny przekręt i podstępem zdobyła miejsce w najlepszej szkole z internatem.
Teraz jest zdecydowana porzucić rodzinny biznes. Ale żeby się wycofać, musi przeprowadzić ostatni skok – największy w mocno podejrzanej historii jej rodziny...Moja pierwsza myśl podczas czytania tej ksiązki: "Połączenie 'Ocean's Eleven' i 'Vinci' jako książka dla nastolatków". Bardzo fajnie się czyta, nie ma zbędnych przynudzających opisów. Tylko konkrety.
Grupa nastolatków starająca się okraść najlepiej strzeżone muzeum w Anglii - Henley. Pomyślicie sobie - to niewykonalne i nierealne dla zwykłych nastolatków. Ale kto powiedział, że oni są normalni? Od dziecka szkoleni na zawodowców - potrafią okraść każdy bank, każdy dom, wcielić się w każdą postać, i co najważniejsze - pozostać niezauważonym. Od skoku na Henley zależy ich życie i życie ich rodziny. W sekrecie przed dorosłymi planują skok, jakiemu nie podołał nawet najlepszy złodziej na świecie. Czy im się uda? To musicie sprawdzić już sami.
Ksiązka przypadła mi do gustu i była dobrą odskocznią od stresu. Taka książka na zrelaksowanie się. Polecam ;)

Ocena: 8/10


„W końcu Kat była urodzonym włamywaczem, oszustem i tajniakiem."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz